Translate

piątek, 1 lutego 2013

wymiary od 3 do nieskończoności...

W tym poście napiszę czym są wymiary od 3 do nieskończoności na trochę banalnym przykładzie gdyż inaczej nie można tego zrozumieć.Wyobraźcie sobie że Polska jest jak 3-ci wymiar.


Każdy z krajów na mapie Świata to inny świat w 3 wymiarze,np Polska to 3A,Nemcy to 3B itp itd.
Jest to rezultat podziału 4 wymiaru który w podobny sposób uległ podziałowi .Zdjęcie zapożyczone ze strony:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_administracyjny_PolskiKażdy z 3 wymiar jest niezależny a jednocześnie tworzy 4 wymiar.Tak samo podzielony jest 5 wymiar w naszym modelu weźmy dla przykładu Niemcy jako 3B wymiar.Ten wymiar rządzi się podobnymi zasadami ale jest inny niż wymiar 3A-Polska, itd ip. 4 wymiar to w naszym modelu Ziemia i opiszmy ją jako 4A,Mars będzie natomiast wymiarem 4B,łącznie tworzą tworzą wymiar 5 czyli nasz układ planetarny czyli wymiar 5A itp itd Czyli nic się nie kończy :-). Ta sama zasada działa na płaszczyźnie 1 wymiaru i 2 wymiaru. Zobaczmy co się stanie gdy w 3 wymiarze wstawimy Kowalskiego czyli w naszym modelu w Polsce czyli  wymiar /3A/. Kowalski podlega prawą i obowiązkom polskiemu /3A/,podlega również prawu ziemskiemu /4A/ itp itd. Jeżeli nasz kowalski będzie poruszał się w zakresie ,3A to nie odczuje tego praktycznie wcale,sytuacja się zmieni gdy przejdzie w zakres ,3B, dlaczego? w naszym przypadku-modelu nasz Kowalski będzie musiał nauczyć się nowych praw obowiązujących w tym zakresie,języka,kultury itp Co łączy te płaszczyzny ,3A,,3B? we wszystkich tych płaszczyznach naszego modelu występuje to że w każdej występuje człowiek,może się różnić kolorem oczu,włosów, językiem,kulturą,prawami które tam obowiązują ale każdy z nas jest człowiekiem. Więc jak można zauważyć wymiarowość jest nieskończona,każda rządzi się swoimi prawami ale jednocześnie tworzą jedność jako całość.Trochę nam zajmie czasu za czym poznamy naszych sąsiadów z innych wymiarów,na razie jesteśmy na etapie niczym nasi przodkowie kilka tysięcy lat temu.

Każdy z tych kręgów przedstawia 3 wymiar tak jak w naszym modelu,krąg 1 to 3A-Polska,krąg 2 to 3B- Niemcy,krąg 3 to Francja 3C. Całość  tworzy wymiar 4 czyli tworzy Ziemię wymiar 4A itp id
Z biegiem czasu nauczymy się poruszać między innymi światami,wymiarami lecz to trochę potrwa.Tak samo jak było za naszych przodków.Najpierw komunikowaliśmy się za pomocą gońców,później listy,telefony i internet.Czy jesteśmy gotowi na taką konfrontację? Strzeże wątpię,ludzkość na chwilę obecną nie jest gotowa na takie spotkanie gdyż wywołała by konflikt po między światami,może kiedyś będziemy.
cd

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz