Translate

wtorek, 30 lipca 2013

Życie w matrix..

Wielu naukowców twierdzi że żyjemy w matrix,czy to może być prawda? Prawa fizyki i prawa matematyki nie wykluczają tego.Weźmy pod uwagę np takie zjawisko.Weźmy 1 metr kartki papieru i zacznijmy składać ją cały czas w pół.Kiedy tak będziemy ją składać i składać okaże się że czynność ta wraz z kartką stanie się nieskończonością,to tak jak by liczbę 1 dzielić w nieskończoność na pół i nigdy nie dojdziemy do zera. Kartka w 3D przejdzie w stan 2D a następnie w 1D. Matematyka nie jest jedyną dziedziną nauki która twierdzi że żyjemy w matrix ale tak samo zachowuje się siostrzana nauka którą jest fizyka.zarówno fizyka jak i matematyka udowadnia nam nie byt w bycie. Więc czym jesteśmy my?. Aby pójść tą drogą zastanówmy się czym jest obraz 3D .W 99.99% całej populacji odezwą się głosy że obraz 3D potrzebuje 3 zmiennych XYZ. I tu muszę was rozczarować bo wcale tak nie jest,teoretycznie owszem jest to prawda ale w praktyce jest to nie prawda.Obraz 3D wcale nie potrzebuje 3 zmiennych XYZ by zaistnieć,obraz ten jest 2D zbiegającą się w 1D rzeczywistość.Już widzę w wyobraźni wasze zdziwienie,ale postaram się udowodnić że tak jest jak napisałem.A więc kroczek po kroczku rozważmy ten aspekt.O to pierwszy lepszy zwierzak 3D:
Na obrazku a raczej na zdjęciu widać dwa kotki i nie podlega to dalszej dyskusji. Ale pytanie brzmi czy płaszczyzna jednowymiarowa może stać się 3 wymiarową,co taka płaszczyzna faktycznie zawiera?. A jeżeli powiem iż płaszczyzna 3D to nic innego jak płaszczyzna 1D z punktami jednowymiarowymi o różnych wielkościach,czy ktoś w to uwierzy?,prawdę mówiąc sam bym w to nie wierzył,ale przecież 3D to nic innego jak płaszczyzna 1D o różnej wielkości.Najlepiej odzwierciedli to obraz:
http://www.spokoluzik.pl/zdjecia/niesamowite-obrazy-3d-malowane-na-ulicach/
Jak widać na w/w obrazach autor ukazuje płaszczyznę jedno wymiarową jako zlepek punktów,kolorów,załamań jako 3D.Więc może się okazać że ziemia,ja jesteśmy jedynie w jednowymiarowym zlepkiem różnych załamań,gra światła,wielkości punktów.Taki efekt można zaobserwować przez mikroskop,spoglądając przez mikroskop widzimy płaskie "bakterie",a co by się stało gdy by ta bakteria spojrzała przez mikroskop ze swojej perspektywy?,zobaczyła by wiązania atomowe,elektrony krążące wokół atomów,czy nie przypomina to czegoś?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz