Translate

wtorek, 3 grudnia 2013

Kaplica Rosslyn

Dziś postanowiłem opisać a raczej dać pewne tropy do rozwiązania tej zagadki gdyż przeciez nie mogę rozwiązać wszystkich. Każdy z pewnością czytał czytał książkę Kod Leonarda da Vinci. Opisana jest tam Kaplica Rosslyn i umieszczone w niej płaskorzeźby i wyglądają tak.
Większość naukowców uważa że stemple te  przedstawiają figury Figury Chladniego. Różne doświadczenia wskazują że faktycznie są to figury Chladniego. Czym są więc te figury:

Figury Chladniego – figury tworzone przez piasek lub opiłki korka, gromadzące się w węzłach fali stojącej na drgającej sprężystej płytce. Kształt i ilość obszarów węzłów i strzałek zależy od częstotliwości siły wymuszającej drgania i od częstości drgań własnych płytki. Podczas tych drgań drobinki materiału stałego znajdującego się na płycie zsypują się do pozycji linii węzłowych fali, tworząc figury Chladniego o niepowtarzalnych kształtach.

Doświadczenia wskazują że są to "ukryte" dźwięki :


 Ok,wszystko pięknie ładnie wszystko się zgadza do tej pory.Ale czy na pewno?
Więc popatrzmy na ten problem z innej strony.
1-Aby powstały te figury "ktoś " musiał wiedzieć o nich trochę więcej niż przeciętny człowiek,ktoś kto wiedział jak powstają.
Czyli w tym momencie mamy dylemat kim była osoba co stworzyła te stemple.Ok,więc zajrzyjmy do historii samej kaplicy.
Kaplica Rosslyn - znajduje się w szkockiej wsi Roslin. Została zbudowana w XV wieku. Początkowo miała to być kolegiata pod wezwaniem św. Mateusza. Z uwagi na zdobienia określana jest mianem Biblii wykutej w kamieniu. Wiązanych z nią jest wiele legend. Skarby swoje mieli tam przechowywać między innymi templariusze, a zdobienia miałyby przekazywać tradycje masońskie. Stała się ostatnio popularna dzięki Kodowi Leonarda da Vinci Dana Browna. Obecnie jest to kościół protestancki.

No i klapa nic nam nie mówi to nic w tym momencie. Jak moja mama mówiła diabeł tkwi w szczegółach. Mamy informację na temat kaplicy więc teraz poznajmy prawo Chladniego

 

Prawo Chladniego – prawo charakteryzujące zależność między częstotliwością drgań ciała o symetrii osiowej a ilością węzłów powstających na jego powierzchni, jeżeli ciało to umocowane jest centralnie. Wyraża je wzór
\nu =A\left( m+an\right)^b
gdzie
m – liczba liniowych węzłów radialnych,
n – liczba koncentrycznych węzłów kołowych,
A, a i b – parametry zależne od kształtu ciała.
Dla płaskiej okrągłej płytki najlepszą zgodność otrzymuje się, gdy parametry te przyjmują wartości jak we wzorze
\nu =\left( m+2n\right)^2

 Ok,mamy już opis kaplicy,prawo chladniego. Teraz poznajmy samego Ersta Chladniego.

 Ernst Florens Friedrich Chladni ('ɛʀnst 'floːʀɛns 'fʀiːdʀɪç 'kladnɪ, ur. 30 listopada 1756 w Wittenberdze; zm. 3 kwietnia 1827 we Wrocławiu) niemiecki fizyk i geolog.

Na razie mamy już dostępne dane ale i zagadkę.

Jak mogło powstać coś wcześniej co zostało sklasyfikowane później i opisane? 

 Czyli jeżeli kaplica była wybudowana w XV a prawo Chladniego powstało pomiędzy XVIII a XIV wiekiem. Więc jakim cudem ktoś umieścił umieścił  logiczną informację według zasad które zostaną opracowane 3 wieki później?

Rozwiązania są :

- jest to zapis nie logiczny i spontaniczny bez żadnych informacji

-jest to ukryty zapis z informacjami od osób które odkryły tą zasadę wcześniej od Chladniego czyli nie jest on odkrywcą tego prawa

-opracowany na podstawie wiedzy z przyszłośći

-opracowany na podstawie wiedzy od innych cywilizacji z innych planet lub tez od naszych przodków który chcieli  przekazać nam pewne informację.Na pewno zastanawia fakt dlatego w taki sposób?, załóżmy że ja chce zostawić wiadomość dla potomnych  ale nie jestem wstanie zgadnąć lub przewidzieć w jaki sposób ludzie z przyszłości będą opisywać ćwierć nutę,nutę itp itd. Więc aby mnie ktoś zrozumiał to umieszczę informację w sposób podstawowy czyli Hz,to się nigdy nie zmieni bez względu w jaki sposób będziemy zapisywać dźwięki a raczej fale.To jest podstawa.I takie zachowanie możemy zaobserwować w:

W tym momencie wszystko pięknie się zgadza i układa.Ale dlaczego nic się nie dzieje kiedy np odtwarza się te dźwięki. Wielu naukowców odtwarzało te dźwięki w kaplicy oczekując jakieś reakcji.Byli to naukowcy oficjalni i nie oficjalni.Grali dźwięki na wszystkie strony świata.A tu nic,klapa.Ale przyjrzyjmy się tym figurom dokładnie jeszcze raz po kolei. 

Tam nigdzie nie jest napisane że jest to muzyka    

 Jedyne co można zaobserwować to zapis fal i ich kolejne uruchamianie czyli kolejności  wpisywania kodu PIN. Niczym w bankomacie. Problem polega na kolejności wpisywania kodu PIN ale też nośnika informacji.Czy faktycznie jest to muzyka?

 A może to wcale nie jest muzyka:-)))))))) 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz