Translate

piątek, 29 listopada 2013

Antycząstki..

Czym są antycząstki czyli antymateria?. Według wiki to zagadnienie polega na:
'"
Antymateria – układ antycząstek. Antycząstki to cząstki elementarne podobne do występujących w zwykłej materii (koinomaterii), ale o przeciwnym znaku ładunku elektrycznego oraz wszystkich addytywnych liczb kwantowych (np. izospinu, dziwności, liczby barionowej itp).
W momencie kontaktu antymaterii z materią (zwykłą) obie ulegają anihilacji. Energia związana z masą spoczynkową anihilujących cząstek ulega przy tym zamianie na energię promieniowania elektromagnetycznego lub energię kinetyczną lżejszych cząstek. "

Mądre głowy napisały też że :"
Możliwe jest wytwarzanie śladowych ilości antymaterii poprzez zderzanie cząstek rozpędzonych w akceleratorach. W wyniku reakcji jądrowych mogą powstawać antycząstki. W ten sposób udało się otrzymać m.in. antyprotony, antyneutrony, pozytony (antyelektrony), atomy antywodoru i jądra antydeuteru, antytrytu i antyhelu.
Antycząstki powstają również w warunkach naturalnych. Przykładem może być kreacja par przez kwanty gamma z promieniowania kosmicznego oddziałujące z materią atmosfery."


A więc co to za wytwór natury? W przyrodzie wszystko ma swój cel i swoje miejsce i nic nie dzieje się bez powodu. Antycząstki można porównać do takiej szkolnej gumki która potrafi wymazać to co napisaliśmy ołówkiem,tak w wielkim uproszczeniu można to nazwać. Po co komu akcelerator cząstek elementarnych? takie zjawisko każdy może zaobserwować kto posiada komputer. Lecz aby trochę eksperymentować powinno się zrozumieć podstawy.Nie da się zrozumieć czym jest antymateria jeżeli ktoś nie wie czym jest materia.To tak jak przedszkolakowi wbić do głowy tabliczkę mnożenia,macierze,funkcje trygonometryczne i wpuścić go do laboratorium,już widzę jak przedszkolak rozszczepia wodę na tlen i wodór przy palniku z ogniem :P
A może tak lepiej  wrócić  do podstaw i zacząć nie odrzucać wiedzy która na początku wydaje się nie logiczna i bezsensowna.Ja takiej wiedzy nie odrzucam i dlatego wiem trochę więcej hahah. Uważam że na chwilę obecną już jesteśmy wstanie zrobić antycząstki a tym samym oczyścić te miejsca gdzie doszło do tragedii atomowych ale również są to miejsca głupoty i pychy ludzi którzy uważają się za Boga którzy posiedli wszelką wiedzę i mają prawo decydowania co jest dobre a co złe.Za wszystko trzeba tak czy siak zapłacić. Reasumując prostota jest zarazem doskonałością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz