Translate

niedziela, 3 sierpnia 2014

uporządkowany chaos/orderly chaos

Kilka miesięcy temu umieściłem na bloku kilka fotek na przykład :

W komentarzach jedna z osób napisała mi abym zmienił czcionkę na  Windings. No cóż dobra rada tylko nie o to chodziło. Więc dziś po prawie roku napiszę w skrócie dlaczego tak zrobiłem i umieściłem te obrazki.
Zacznijmy więc od pytania:
Jak uporządkować coś co wydaje się nam że jest chaotyczne i nie ma żadnego sensu, jak obejrzeć coś co czego nie można obejrzeć i jak znaleźć sens? Jak już pisałem w tamtym poście szukałem rozwiązania które pozwoli mi znaleźć jakiś sens. I znalazłem to czego szukałem. W tym przypadku posłużyłem się strategią Jean-François Champollion który odczytał hieroglify. Zasada jest prosta, znaleźć powtarzające się ciągi i które są w miarę uporządkowane a ich powtarzalność sugeruje jakiś poukładany sens. Ale brakowało mi klucza i porównań jak to było na  "Kamieniu z Rosetty.
Więc spróbowałem różnych form kodowania i akurat ta miała najbardziej logiczną strukturę. Tu n ie chodzi o odczytanie czegoś bo to nie jest ten etap ale zobaczenia logicznego porządku. Czy mi się to udało? Myślę że tak. po przyjrzeniu się obrazkom można zauważyć że jest pewna ilość "piktogram" a następnie jest "obrazek" głowy, po tym jest znów pewna ilość  "obrazków" a następnie znów jest obraz głowy. Sugeruje to tylko to że w porównaniu do naszego "języka" może to oznaczać że głowa jest jakimś znakiem interpunkcyjnym np kropką. Można również zauważyć że pojawia się obrazki które występują "razem" itp itd. Co oznacza to wszystko? nie mam bladego pojęcia, jak na razie. W każdym razie próbowałem to samo na innych przykładach i efekt nie był tak ciekawy.
Na przykład to:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz