Translate

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Tu i teraz,wzór na chwile obecną czyli teraz.

W tym poście opiszę a raczej wyprowadzę 2 wzory.Gdyż w jednej chwili jesteśmy czyli wartość A i zarazem nie jesteśmy czyli wartość B.Jeżeli ktoś czytał poprzednie moje posty na temat czasu,to takowy nie istnieje,nie ma w jednym momencie jestem i mnie nie ma.Tak samo jak w komputerze 1 i 0.Do swoich wzorów użyje stałej Plancka i dodam co nie co:P Jako tako czasu nie ma i nie będzie,jesteśmy tylko falami na fali.A więc co to jest stała Plancka:


Stała Plancka (oznaczana przez h) jest jedną z podstawowych stałych fizycznych. Ma wymiar działania, pojawia się w większości równań mechaniki kwantowej.
Historycznie stała Plancka pojawiła się w pracy Maxa Plancka na temat wyjaśnienia przyczyn tzw. katastrofy w nadfiolecie w prawie promieniowania ciała doskonale czarnego. Planck stwierdził, że energia nie może być wypromieniowywana w dowolnych ciągłych ilościach, a jedynie w postaci "paczek" (kwantów) o wartości , gdzie ν jest częstotliwością.
Stała Plancka w układzie SI jest równa[1]:
h = 6,626 069 57(29)·10–34 J·s = 4,135 667 516(91)·10–15 eV·s

c = 299\,792\,458\,\tfrac{\operatorname m}{\operatorname s}
m < \infty

m=1/c
m=1/E

Najpierw wyjaśnijmy sobie kilka spraw za czym pójdziemy dalej:
1- nie można osiągnąć prędkości światła,prędkość tą może osiągnąć jedynie światło i energia.
2- dla zwolenników poruszania się z prędkością światła niech zadadzą sobie najpierw pytania:
- co się stanie gdy są 2 punkty A i B odległe od siebie jeden rok świetlny,gdy na pkt A jest widoczne to co się działo na pkt B rok temu i tak samo w drugą stronę
- co się stanie jeżeli pkt A porusza się z prędkością światła ku pkt B i pkt B w tym samym czasie porusza się z tą samą prędkością ku pkt A
- co się stanie kiedy spotkają się dwie fale z prędkością światła
- gdyby poruszanie się z prędkością światła było możliwe to cały wszechświat by był oświetlony a księżyc zlewał by się z ziemią i na odwrót
- gdy słońce zbliża się ku ziemi z prędkością światła to ziemia ku słońcu zbliżała by się z tą samą prędkością
- kiedy widzimy eksplodującą gwiazdę to jej plask dotarł a raczej obraz dotarł by do ziemi i oglądali byśmy ją bezpośrednio.a przecież gwiazda nigdzie się nie rusza tylko pozostaje na tym samym miejscu.
-jeżeli w chwili obecnej przeniosę się o 2000 lat świetlnych od ziemi zobaczę narodziny Jezusa a przecież ziemia nigdzie się nie poruszyła ku mnie oddalonego 2000 lat świetlnych.NIE MOŻNA PORUSZAĆ SIĘ Z PRĘDKOŚCIĄ ŚWIATŁA.!!!!!!
A to jest wzór  na tu i teraz,ten moment:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz