Translate

sobota, 18 maja 2013

Światło jako informacja.pierwszy eksperyment...

Zastanawiałem się czy można zapisać światło jako informację a następnie je odtworzyć.postanowiłem zrobić pewien eksperyment,eksperyment ten opisałem w poście pod trochę dziwacznym tytułem "Czy to pierwszy na świecie kontakt z inną cywilizacją?!" tytuł trochę chwytliwy ale skuteczny.Co tak naprawdę opisałem w tym poście?,o tuż w poście tym opisałem pewne zjawisko,którego nikt się nie dopatrzył,podłączyłem do komputera urządzenie,światło przekazało swoją energię elektronom,następnie energia z elektronów została skierowana do komputera,który dzięki oprogramowaniu przekształcił ją w obraz wizualny.Czyli odbył się proces przekazania energii i zamiany jej z jednej formy w drugą.Energia ta następnie została prze zemnie zapisana w formie binarnej czyli 1 i 0, a następnie odwróciłem proces,czyli formę binarną zamieniłem na energie którą zamieniłem  w światło.W skutek czego "materiał" wejściowy był zgodny z wyjściowym.Udowodniłem w ten sposób jako osoba pierwsza na świecie że obraz światła można zmienić w informację a następnie ją odtworzyć.Co wynika z tego eksperymentu?,wynika to to że w pewnych warunkach,za pomocą techniki istnieje możliwość odtworzenia np obrazu jakieś planety,gwiazdy i jej analizy bez lecenia na nią.Czyli "obraz" np Jowisza można w miniaturze odtworzyć na uczelni i go na bieżąco analizować i obserwować bez strat,tak jak by się było koło Jowisza,lub też obserwować najdalsze galaktyki bez spoglądania w teleskop oglądać w 3D i je badać.Myślę że jest to tańszy sposób i wygodniejszy,bo można bliżej zaobserwować pewne zjawiska.A to wszystko dzięki wzajemnemu  przekazywaniu sobie energii,Czyli jako pierwsza osoba na świecie zapisałem światło cyfrowo a następnie je odtworzyłem .:P,w ten sposób można np zapisać sobie sierpniowe popołudnie a w zimowe szare wieczory można odtwarzać w domu sobie blask słońca z wakacji i czerpać z niego radość minionego urlopu.

4 komentarze:

 1. 1. Światło nie przekazało, żadnej energii Twojemu komputerowi, tylko dane wejściowe zostały zinterpretowane przez program, co nie znaczy, ze światło zostało w jakiś sposób zmagazynowane!!! To tak jakbyś komuś zrobił zdjęcie i twierdził, ze ta osoba została zmagazynowana w zdjęciu, a później twierdziłbyś, że tą osobę można odtworzyć.
  2. Światło może być nośnikiem informacji, tak działają światłowody.
  3. Jak stwierdziłeś, że materiał wejściowy jest zgodny z wyjściowym? Dokonałeś analizy widma?
  4. Jak mogłeś zamienić wirtualne dane binarne w światło? Co przez to rozumiesz, chyba tylko to, że świecił Ci się monitor. Jak sobie w paincie narysujesz młotek to też go potrafisz przenieść do rzeczywistości?

  Brak elementarnej wiedzy. Przykro mi kolego, nie jesteś geniuszem i nie masz zdolności w tym zakresie... Zejdź na ziemię i przestań bujać w obłokach, najlepiej zajmij się sobą bo tego najwyraźniej bardzo potrzebujesz.... Twój tekst można tylko rozpatrywać w ramach dziwnego żartu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisz kolego z jakiego sprzętu korzystasz... Jakie urządzenie odebrało światło w celu przekazania komputerowi i jakiego urządzenia użyłeś do ponownego wygenerowania światła, powiedz też jak stwierdziłeś, że to co odebrałeś było tym samym co wygenerowałeś ponownie. Podaj jakieś informacje techniczne, z jakiego sprzętu korzystasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja umieściłem sposób zapisu światła i to działa,powiedzmy że jest to jedna z warstw słońca,aby w pełni odtworzyć np w laboratorium słońce,należy w jednym momencie wyemitować kilka warstw,projekt taki umieszczę później,na razie jest ładna pogoda i cieszę się dochodzeniem do zdrowia po operacji.Cóż cieszę się że poddajesz w wątpliwość to co napisałem bo to świadczy dobrze o tobie,lecz jesteś w błędzie bo światło można zapisać w formie binarnej czy to akceptujesz czy też nie.Tak samo jak głos,dźwięk można zapisać na wiele sposobów a następnie go odtwarzać w zależności od potrzeb.Światło jest niczym innym jak pewną formą energii i tyle w temacie.

   Usuń
 3. Witaj,tak zbadałem widmo,wejścia i wyjścia przez spektrogram wirtualny,widmo wejścia było takie samo jak na wyjściu,po za tym jak wiesz światło jest również falą o pewnych częstotliwościach,więc je sprawdziłem i wynik wyjścia był zgodny z wejściem.Więc mogę śmiało powiedzieć że to jest światło zapisane i odtworzone takie samo.Nie mówię że jestem geniuszem bo czym jest geniusz,opisuję po prostu pewne sytuację które można w miarę w domowych warunkach je odtworzyć.Słońce jest zlepkiem informacji tak jak wszystko w wokół nas,ja ,ty, ziemia słońce to tylko informacja.Dlatego patrząc na gwiazdę która już nie istnieje wcale jej nie widzimy a jedynie nasz mózg odczytuje informację o niej.O tym urządzeniu napiszę któregoś dnia.Piszesz o zapisie informacji,jest to nie istotne czego użyję do zapisu,mogę użyć kawałek kartki i długopisu lub komputera,wynik zawsze będzie ten sam.Energia nigdzie nie ginie,jest przekazywana i przekształcana z jednej formy w inną.

  OdpowiedzUsuń